Back
AΚΑΔΗΜΙΕΣ
EL

22/23 Ακαδημία: 5-6 Νοεμβρίου

Μία σύνοψη των αγώνων της Ακαδημίας της Athens Kallithea FC που πραγματοποιήθηκαν το Σαββατοκύριακο 5-6 Νοεμβρίου 2022.

Κ18
Athens Kallithea 4-0 ΠΑΟ Ρουφ
Πρωτάθλημα ΕΠΣ Αθηνών Κ18, Όμιλος 5
3η Αγωνιστική

Η Κ18 AKFC κατέγραψε την τρίτη συνεχόμενη νίκη της παρατείνοντας την άψογη αρχή της στην αγωνιστική σεζόν, εξελισσόμενη προοδευτικά κατά τη διάρκεια του αγώνα, προτού σημειώσει μία εκρηκτική εμφάνιση με 4 γκολ στα τελευταία 10 λεπτά από τον Θρασύβουλο Ευσταθόπουλο (2), τον Ιωάννη Τουλγέρογλου και τον Γεώργιο Καζαντζιόγλου, κερδίζοντας τον ΠΑΟ Ρουφ με τελικό σκορ 4-0.

Κ16
Απόλλων Σμύρνης 0-2 Athens Kallithea
Κ16 Soccer Talents Attica
6η Αγωνιστική

Η Κ16 AKFC σημείωσε μία περιεκτική εμφάνιση κερδίζοντας τον φιλοξενούμενο Απόλλωνα Σμύρνης με 0-2, καθώς ο Διονύσιος Ξένος και ο Νικόλαος Νικολάου σκόραραν στο πρώτο ημίχρονο προτού η ομάδα εξασφαλίσει το τελικό αποτέλεσμα.