Back
ΠΡΩΤΗ ΟΜΑΔΑ
EL

SL 24/25: Λαμία 0-0 Athens Kallithea

Η AKFC δημιούργησε αρκετές ευκαιρίες για να πάρει την πρώτη νίκη της σεζόν, αλλά τελικά μάζεψε ακόμη έναν πολύτιμο βαθμό σε μία ισοπαλία με 0-0 στη Λαμία το απόγευμα του Σαββάτου.

Ο Γιώργος Μανθάτης μπήκε μέσα στην περιοχή και έκανε ένα ελαφρώς άστοχο σουτ στο 32’, αλλά οι καλύτερες ευκαιρίες της AKFC ήρθαν μετά το ημίχρονο.

Στο 59ο λεπτό, ο αναπληρωματικός Elia Giani τροφοδότησε τον Demethryus για ένα φαλτσαριστό πλασέ, αλλά ο τερματοφύλακας Ivan Kostić του είπε “όχι”.

Στο 76’, η Λαμία είχε μία ευκαιρία στην αντεπίθεση, αλλά η εκπληκτική επέμβαση του Andrei Moțoc απομάκρυνε τον κίνδυνο.

Στο 83ο λεπτό, ο Giani ανέλαβε ξανά δράση, αυτή τη φορά με ένα δυνατό σουτ που ανάγκασε τον Kostić σε θεαματική απόκρουση.

Τρία λεπτά αργότερα, ο Mathieu Valbuena έφτασε απελπιστικά κοντά στο νικητήριο γκολ, με ένα μακρινό σουτ που πέρασε τον Kostić αλλά βρήκε στο δοκάρι πίσω του, και η AKFC συμβιβάστηκε με μία λευκή ισοπαλία.

Athens Kallithea (3-4-2-1): Bernabé, Moțoc, Isimat, Πασαλίδης, Μανθάτης, Mercati (70' Matilla), Diba, Soiri, Moutinho (70' Valbuena), Demethryus (85' Λουκίνας), Uldriķis (58' Giani)