Back
AΚΑΔΗΜΙΕΣ
EL

24/25 Ακαδημία: 5 Οκτωβρίου

Μία σύνοψη των αγώνων της Ακαδημίας της Athens Kallithea FC που πραγματοποιήθηκαν στις 5 Οκτωβρίου 2024.

Κ19
Athens Kallithea 3-0 Αστέρας AKTOR
Super League Κ19
7η Αγωνιστική

Η AKFC Κ19 επέστρεψε στις νίκες το απόγευμα του Σαββάτου, επικρατώντας εύκολα του Αστέρα AKTOR με 3-0 στο Γήπεδο Ελληνικού - Σούρμενα. Χρειάστηκαν μόλις τρία λεπτά για να ανοίξει το σκορ ο Τιμολέων Πούλος, και η AKFC διατήρησε την κυριαρχική εικόνα της, με τον Joel Ben Anosike να διπλασιάζει το πλεονέκτημα στο 42ο λεπτό και τον Ανδρέα Μαρνέζο να σφραγίζει και τυπικά τη νίκη μόλις πέντε λεπτά μετά την έναρξη του δεύτερου ημιχρόνου.

Κ17
Αστέρας AKTOR 3-0 Athens Kallithea
Super League Κ17

Η AKFC Κ15 δεν αξιοποίησε τις ευκαιρίες της και τιμωρήθηκε χάνοντας με 3-0 από τον Αστέρα AKTOR το απόγευμα του Σαββάτου στο Γήπεδο “Θεόδωρος Κολοκοτρώνης”, με τους φιλοξενούμενους να πετυχαίνουν και τα τρία γκολ στο δεύτερο ημίχρονο, στο 52ο και στο 63ο λεπτό με σκόρερ τον Κωνσταντίνο Αδάμο και στο 92ο λεπτό με σκόρερ τον Δημήτριο Μαυρέλη.