Back
AΚΑΔΗΜΙΕΣ
EL

24/25 Ακαδημία: 14 Σεπτεμβρίου

Μία σύνοψη των αγώνων της Ακαδημίας της Athens Kallithea FC που πραγματοποιήθηκαν στις 14 Σεπτεμβρίου 2024.

Κ19
Λαμία 1-2 Athens Kallithea
Super League Κ19
2η Αγωνιστική

Η AKFC Κ19 μάζεψε τους πρώτους βαθμούς της σεζόν το απόγευμα του Σαββάτου με μία εκτός έδρας νίκη με 1-2 κόντρα στη Λαμία, με γκολ από τον Αιμίλιο Σεϊτανίδη.

Ο Σεϊτανίδης άνοιξε το σκορ στο 8ο λεπτό και, παρά την ισοφάριση που δέχθηκε στο 61ο λεπτό και έμεινε με 10 παίκτες στο 77ο λεπτό λόγω τραυματισμού, η AKFC Κ19 πήρε ξανά το προβάδισμα, όταν ο Σεϊτανίδης σκόραρε το νικητήριο γκολ στο 82’.

Κ17
Athens Kallithea 4-1 Λαμία
Super League Κ17
Matchday 1

Στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος, η AKFC Κ17 απέκτησε προβάδισμα μόλις δευτερόλεπτα μετά την έναρξη του αγώνα με γκολ του Ανδρέα Πουγαρίδη και διατήρησε σταθερά τον έλεγχο, με τον Χαράλαμπο Πουρνιά να πετυχαίνει το δεύτερο γκολ στα πρώτα λεπτά του πρώτου ημιχρόνου. Η AKFCΚ17 σφράγισε τη νίκη με δύο ακόμη γκολ προς το τέλος του αγώνα από τους Πουγαρίδη και Γιάννη Φουρλιό, πετυχαίνοντας το 4-1 επί της Λαμίας το απόγευμα του Σαββάτου στο Γήπεδο Ελληνικού – Σούρμενα.