Back
ΠΡΩΤΗ ΟΜΑΔΑ
EL

Προετοιμασία 24/25: Athens Kallithea 3-0 KF Skënderbeu Korçë

Στο πρώτο της φιλικό προετοιμασίας εν όψει της σεζόν 2024/25, η Athens Kallithea FC επικράτησε με 3-0 της αλβανικής KF Skënderbeu Korçë στο Προπονητικό Κέντρο Ευάγγελος Παντελίδης στην Πτολεμαΐδα το απόγευμα της Τρίτης.

Στο 45ο λεπτό, η AKFC πήρε το προβάδισμα από μία αριστοτεχνική απευθείας εκτέλεση του Javier Matilla. Η AKFC βρήκε δίχτυα δύο ακόμη φορές στην επανάληψη, με τον Νίκο Καινούργιο να σκοράρει με κεφαλιά μετά από εκτέλεση κόρνερ, και τον Γιάννη Λουκίνα να βρίσκει το τρίτο γκολ από κάθετη πάσα του Ορέστη Τσιντώνη λίγο πριν τη λήξη του αγώνα.

Athens Kallithea: Bernabé, Matyjewicz, Πασαλίδης, Τσιβελεκίδης, Soiri, Δοκιμαστικός παίκτης, Matilla, Μανθάτης, Moutinho, Βασιλόγιαννης, Uldriķis

Αναπληρωματικοί: Γκέλιος, Κυνηγόπουλος, Silva, Τσιντώνης, Σαρδέλης, Τουλγέρογλου, Λουκίνας, Δοκιμαστικός παίκτης